Difference between revisions of "GreenVoid/CharacterSheetTerrestrial"
From Exalted - Unofficial Wiki
| Line 13: | Line 13: | ||
| '''Air''' || || '''Earth''' || || '''Fire''' || || '''Water''' || || '''Wood''' | | '''Air''' || || '''Earth''' || || '''Fire''' || || '''Water''' || || '''Wood''' | ||
|- | |- | ||
| − | | Linguistics OO || || Awareness || || Fire || || Water || || Wood | + | | Linguistics OO || || Awareness OO || || Fire || || Water || || Wood |
|- | |- | ||
| − | | Lore OOOO || || Craft || || Fire || || Water || || Wood | + | | Lore OOOO || || Craft - || || Fire || || Water || || Wood |
|- | |- | ||
| − | | Occult OOOOO || || Endurance || || Fire || || Water || || Wood | + | | Occult OOOOO || || Endurance - || || Fire || || Water || || Wood |
|- | |- | ||
| − | | Stealth OO || || Martial arts || || Fire || || Water || || Wood | + | | Stealth OO || || Martial arts OOO || || Fire || || Water || || Wood |
|- | |- | ||
| − | | Thrown || || Resistance || || Fire || || Water || || Wood | + | | Thrown - || || Resistance O || || Fire || || Water || || Wood |
|} | |} | ||
Revision as of 00:25, 20 September 2014
| Physical | Social | Mental | ||
| Strength OO | Charisma OOO | Perception OOO | ||
| Dexterity OOO | Manipulation OOOO | Intelligence OOOO | ||
| Stamina OOO | Appearance OO | Wits OOO |
| Air | Earth | Fire | Water | Wood | ||||
| Linguistics OO | Awareness OO | Fire | Water | Wood | ||||
| Lore OOOO | Craft - | Fire | Water | Wood | ||||
| Occult OOOOO | Endurance - | Fire | Water | Wood | ||||
| Stealth OO | Martial arts OOO | Fire | Water | Wood | ||||
| Thrown - | Resistance O | Fire | Water | Wood |